,,Neper se život Ti dá do držky sám"

Popis prvků pro pokročilé

27. ledna 2007 v 10:36 | Misha |  ►Break Dance◄

Prvky pro pokročilé:


aerial cartwheel
- pokud nevíte co to je, dalo by se to popsat jako hvězda bez rukou
- nejdříve musíte umět hvězdu, a navíc velmi rychle
- učte se to dokud vám to opravdu nepùjde (i dopad). abyste udělali aerial, musí být hvězda velmi rychlá, pevná a ne moc široká. na konci se snažte vykopnout nohama nahoru.
- samotný aerial cartwhell dělejte nejdříve s rozběhem (kvùli rychlosti), pak ho mùžete zkoušet i z místa. po krátkém rozběhu když jdete na levou nohu švihněte hned pravou a oběma nad sebou. tajemství aerialu je být narovnaný a pamatovat si, že skok je nahoru, ne do předu

backflip
- salto dozadu

L-kick
- tenhle trik pochází z capoeiry, kde je znám jako Au Batido není to jednoduché, takže cvičte, cvičte a ještě jednou cvičte
1. postavte se a dejte ruce nad hlavu
2. švihnìte s nima na zem a udělejte stojku na 1 ruce
3. nohy roztáhněte do úhlu 90° aby vypadaly jako L
4. vydržte pár vteřin (a nemusí to být zrovna 2)

windmill- Vrtulec atd.
považuju ho za základ pro "top" breakdance a vlastně první power move, který by se měl začínající b-boy naučit (holky prominou) a mnozí tvrdí, že ten nejlepší. Rozhodně nepočítejte, že se ho za den, dva naučíte. Když uděláte po dvou týdnech pár pomalých otoček, budete fakt dobří. Úplné zvládnutí potrvá i pár měsícu, ale takový je break dance.

Dost bylo povídání, de se na věc:
Tenhle popis bude pro praváky (doufám), leváci zamění všechny směry (doprava=>doleva atd.). budeme se točit ve směru hod. ručiček - doprava.

Začněte na zemi, zapřete si pravý loket do boku jako při freez, nohy nechejte natažené na zemi, levou ruku natáhněte před sebe, potom ji ohněte o 90° směrem k hlavì.

Teď zvedněte pravou nohu, pořád narovnanou (jak to pude, vlastně ty nohy vùbec nekrčte).

Začínáme se točit:
Nejdříve pomalu, později budete zrychlovat. Takže se roztočíte levou rukou, současně začínáte zvedat levou nohou, výš než pravou. To by vás mělo přetáčet na pravou stranu, tomu musíte pomoct a přetočit se přes rameno na záda. při přetáčení švihněte pravou nohou pod levou. Pravou ruku držte pořád ve výchozí pozici, teď švihnìte levou nohou pod pravou, to by vás mělo dále přetáčet. Až budete na boku, musíte se dostat na pravou ruku, pomáhejte si při tom levou. pak už jste ve výchozí pozici a opakujete postup.

Nezapomeňte, že žádný učený z nebe nespadl a trénujte. 180 flip- backflip s otočkou
Obdivuju všechny co to všechno uměj páč na mě je to fakt těžký....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama